Martes, 11 Mayo 2021

Hurrengo igandeko finalak Oñatin erabakita

 

Hauexek dira atzo, pilotazalez lepo egon den Oñatiko pilotalekuan (950 ikusle), jokatu diren Emakume Master Cup txapelketaren finalerdien emaitzak:

 

PROMOZIO MAILA:
ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OIHANA ORBEGOZO (AZPEITIA) 18-17 MADDI UNANUE (AZPEITIA)-NAROA AGIRRE (ZESTOA)
AMAIA VICARIO (DONOSTIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO) 18-17 NAGORE ARAMENDI (AZPEITIA)-OIHANA UNANUE (AZPEITIA)
LEHEN MAILA:
AMAIA ARAIZTEGI (MALLABIA)-MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA) 6-18 PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA)
MIREN LARRARTE (BIDANIA)-MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) 13-18 OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)

 

Honenbestez, datorren igandean, Eibarko Astelenan jokatuko diren txapelketako maila bietako finaletan honako bikote hauek lehiatuko dira:

 

PROMOZIO MAILA:
ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OIHANA ORBEGOZO (AZPEITIA) VS. AMAIA VICARIO (DONOSTIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO)
LEHEN MAILA:
PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA) VS. OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)

 

Finalaren aurkezpena asteartean egingo dute txapelketako arduradunek, hilak 20, finalak jasoko dituen pilotalekuan, alegia, Astelena mitikoan bertan:

Eguna: martxoak 20, asteartea

Ordua: 12:00

Lekua: Eibarko Astelena pilotalekua

Parte-hartzaileak:

-Pilotari finalistak

-Miguel de los Toyos, Eibarko alkatea

-Goizane Alvarez Irijoa, Gipuzkoako Foru Aldundiko Gazteriako eta Kiroleko zuzendaria

-Joserra Taranco, Laboral Kutxako ordezkaria

-Iker Amarika txapelketako zuzendari teknikoa

 

------------------------------------------------------------------------


Estos han sido los resultados de las semifinales del campeonato Emakume Master Cup, disputados ayer en Oñati, en un frontón lleno de aficionados (950 espectadores):

CATEGORÍA PROMOCIÓN:
ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OIHANA ORBEGOZO (AZPEITIA) 18-17 MADDI UNANUE (AZPEITIA)-NAROA AGIRRE (ZESTOA)
AMAIA VICARIO (DONOSTIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO) 18-17 NAGORE ARAMENDI (AZPEITIA)-OIHANA UNANUE (AZPEITIA)
PRIMERA DIVISIÓN:
AMAIA ARAIZTEGI (MALLABIA)-MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA) 6-18 PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA)
MIREN LARRARTE (BIDANIA)-MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) 13-18 OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)

Así pues, las parejas que disputarán las finales en las dos categorías del campeonato son las siguientes:

CATEGORÍA PROMOCIÓN:
ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OIHANA ORBEGOZO (AZPEITIA) VS. AMAIA VICARIO (DONOSTIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO)
PRIMERA DIVISIÓN:
PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA) VS. OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)

 

La presentación de la final será este martes, día 20, en el escenario de la final, el mítico Astelena:


Día: 20 de marzo, martes

Hora: 12:00

Lugar: Frontón Astelena de Eibar

Participantes:

-Pelotaris finalistas

-Miguel de los Toyos, alcade de Eibar

-Goizane Alvarez Irijoa, Directora de Juventud y Deportes de la 

-Diputacion Foral de Gipuzkoa

-Joserra Taranco, representante de Laboral Kutxa

-Iker Amarika, director técnico del campeonato

 

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

Portal de noticias de pelota mano.
Cartelera, resultados, campeonatos,
ferias, partidos... toda la actualidad
del mundo de la pelota vasca.

Contacto